چه دستگاهی برای پیکرتراشی از همه بهتر است ؟

در طی 15 سالی که من در این رشته کار می کنم هرازگاهی دستگاه جدیدی به بازار عرضه می شود که مادر همه آنها دستگاه ساکشن معمولی است و در قسمتی از عمل از آن استفاده می شود ، به عنوان مثال دستگاه لیپوماتیک نوعی ساکشن است که در آن لوله ساکشن حرکت دورانی و خارج از مرکز دارد و لیپوماتیک نام تجاری آن است ، هزینه عمل با این دستگاه حدود 5/1 تا 2 میلیون تومان بالاتر از عمل با دستگاه ساکشن است .
در لیزرلیپولیز هم از لیزر برای ذوب کردن چربی استفاده می شود و چون استفاده بیشتراز مقدار خاص انرژی لیزر ممکن است باعث سوختگی شود بنابراین برای ادامه کار از لیپوساکشن استفاده می شود تا هم قسمتهای ناتمام فرم داده شود و هم چربی ذوب شده خارج گردد .
بادی جت دستگاه دیگری است که فقط اسم قشنگی دارد ، در این روش چربی با فشار زیاد مایع بیحسی کنده می شود و در همان لحظه به وسیله لوله دیگری که به محل خروج مایع وصل است ساکشن می شود ، استفاده از این دستگاه برای بیمار بسیار دردناک است چون ماده بیحسی قبل از آنکه فرصت عمل داشته باشد بوسیله ساکشن خارج می شود .
لیپوساکشن با دستگاه اولتراساند زمانی خیلی دهن پرکن بود اما امروز دیگر اسمی از آن نیست .
من با تمام این دستگاهها کار کرده ام و با کارایی هریک از آنها آشنایی کامل دارم .
معمولا این دستگاهها توسط مهندسین یک کارخانه سازنده با مشاوره یک یا چند پزشک ساخته می شوند با تبلیغات زیاد اسم آنها را بر سر زبان می اندازند ، با این کار دستگاههای قبلی دمده شده و کنار گذاشته می شوند و دستگاههای جدید با قیمت های بالا که نهایتا متقاضیان عملهای زیبایی هزینه آنرا می پردازند جایگزین می گردند .
وقتی دستگاه جدیدی توسط شرکتی به من معرفی می شود که مدعی بدعتی نوین در این رشته است ، از خودم سوال می کنم که آیا این تئوری جدید در عمل هم کارآیی دارد ؟ آیا بهتر از دستگاههای موجود است ؟ آیا هزینه ها را برای من به عنوان پزشک کاهش می دهد تا من نیز بتوانم برای متقاضیانم این هزینه ها را کم کنم ؟ و عوارض آن چیست ؟
تعدادی از متقاضیان این عمل در ابتدای مشاوره عزم خود را جزم کرده اند که من می خواهم با فلان دستگاه مورد این عمل قرار بگیرم ، این افراد باید بدانند که این جراح است که شما را عمل می کند نه دستگاه ، همچنین سعی کنند که جراحی را انتخاب کنند که بتوانند به او اعتماد کامل داشته باشند و خود را به دستهای او بسپارند . یادتان باشد که جراح باید علم ، تجربه ، مهارت و قدرت تخیل بالایی داشته داشته باشد ، همچنین بداند که چه فرمی برای اندام شما زیباست و تا آنجا که بدنتان اجازه می دهد سعی کند آن زیبایی که در مخیله اش تصور کرده پیاده کند . جراحی که کار زیبایی انجام می دهد باید علم ، مهارت و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد و علاوه بر آن بتواند نتیجه کار را قبل از عمل در مخیله خود مجسم کند .